Rgs

Vokiečių kultūros dienos Šilutėje

„NUO ZUDERMANO IKI VYDŪNO”

Programa:

Rugsėjo 29 d.

13.00 val. Mokytojo, kultūrininko, eseisto, kraštiečio Vytauto Toleikio atsiminimų knygos „Pasakojimai prabudus“ pristatymas. Dalyvaus knygos autorius Vytautas Toleikis bei rašytojas, istorikas, žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ vyr. redaktorius Tomas Vaiseta.

Vieta:Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale (Liepų a. 25)

Rugsėjo 30 d.

10.00 val. Pamaldos pagerbiant Hermano Zudermano atminimą.

Vieta:Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, Lietuvininkų g. 21

11.30 val.  Kelionė į Macikus.

Autobusas išvyksta nuo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios

12.00 val. „Viešnagė pas Hermaną Zudermaną“.

Fotografijų paroda „Klaipėdos krašto veidai: pažinoję paskutinįjį sakytoją, kunigą Ernstą Rogą“.

Autorė –  fotografė Dominyka Čiplytė.

Ekskursija „Pasivaikščiojimas H. Zudermano vaikystės takais“. Ekskursiją ves Šilutės Hermano Zudermano draugijos narė Jūratė Gusevienė.

Šilutės Hermano Zudermano draugija renginio dalyvius vaišins žolelių arbata.

Vieta: Macikų k., H. Zudermano g. 2 (H. Zudermano gimtasis namas).

15.30 val. Popietė Hugo Šojaus dvare.

Spalio 6 d.

16.00 val. Teatro „Forum Baltikum“ (Vokietija) spektaklis „Kelionė į Tilžę“ pagal H.Zudermaną,  režisierius Raimar Neufeldt.

Po spektaklio dainininko BerŠteino programa „Nuo Kionigsbergo iki Kylio“.

Vieta:Šilutės kameriniame dramos teatre, Lietuvininkų g.6

Spalio 7 d.

15.00 val. Chorinės muzikos festivalio „Vydūno daina“, skirto Vydūno 150-ųjų gimimo metinių jubiliejui, koncertas.

Dalyvaus:Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mišrus choras „Ave vita“, Skuodo kultūros centro mišrus choras „Apuolė”, Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ choras,

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mišrus choras, Slavsko (Kaliningrado sritis) muzikos mokyklos choras „Vdochnovenija“ („Вдохновение”),vokalinis ansamblis „Laudamus“ .

Vieta: Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, Lietuvininkų g. 21

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, medžiaga naudojama reprezentaciniais tikslais

—————————————————————–

Programos rengėjai: Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrija „Heide“.
Partneriai: Šilutės Hermano Zudermano draugija, Šilutės Martyno Liuterio evangelikų liuteronų parapija, Šilutės kamerinis dramos teatras, Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyrius.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė
Informaciniai rėmėjai: laikraščiai „Pamarys“, „Šilokarčema“, „Šilutės naujienos“, internetiniai laikraščiai „Šilutė ETA Žinios“, „Šilainės kraštas“, Šilutės miesto TV.